Politiattester

 nif

Styret i Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF) vedtok 10. mars 2008 at hele norsk idrett skal kreve politiattest mot seksuelle overgrep mot barn. Ordningen gjelder for alle som skal utføre oppgaver som i vesentlig grad innebærer et tillits- eller ansvarsforhold overfor mindreårige eller mennesker med utviklingshemming.

Fra høsten 2014 er ordningen endret/forenklet, og søknader om politiattest gjøres via søknad med innlogging (Bank ID eller Min ID )

Merk: Det er søkere over 18 år som kan søke om attest elektronisk på nettet. Søkere under 18 år må ha søknaden signert av foresatte.

Alle ansatte og frivillige som skal utføre oppgaver for idrettslaget som innebærer et tillits- eller ansvarsforhold overfor mindreårige eller mennesker med utviklingshemming skal fremskaffe politiattest.

Kontaktperson i Ullern er:

Kjetil Borgersrud
e-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
telefon: 91796530

Link til søknadsskjema: https://attest.politi.no

1. Logg inn med Min ID eller Bank ID
2. Fyll ut mailadresse og telefonnummer
3. Velg Kategori: Frivillige organisasjoner og Formål: Treningsvirksomhet for barn i samarbeid med det offentlige
4. Behandlingstiden er 2 uker, og den tilsendte politiattesten må snarest fremvises personlig med legitimasjon til klubbens kontaktperson.

Innhenting av politiattest er gratis.

Alle under 18 år må bruke gammel ordning:
Attesten fylles da ut (underskrives av foresatt også) og denne (original) leveres/sendes til klubbens kontaktperson: Kjetil Borgersrud, Holgerslystveien 7 C, 0280 Oslo.  Når søker får den tilbake må den vises frem til klubbens kontaktperson.

Skriftlig versjon finner du her.

Du kan lese mer om ordningen og hvordan den håndteres på idrett.no

 

Utskrift