Bekledning

Vi er opptatt av at vi representerer Ullern når vi skal spille kamp,og derfor har vi et minimumskrav til vår fremtreden, enten vi spiller hjemme eller borte.
Klubben holder spillertrøyer til lagene og spiller får utlevert en stk. ball som spilleren må erstatte om den kommer bort. Klubber holder også isposer og sportstape, samt klister og klisterfjerner for de eldste. Det er IKKE tillatt å påføre spillerens navn på spillertrøyer som tilhører klubben. Dersom lag ønsker å ha navn på spillertrøyene må disse kjøpes av laget selv, men innkjøpet skal gjøres gjennom klubbens materialforvalter. ALLE innkjøp av tøy o.l. for laget skal klareres med materialforvalter eller styret for å sikre at innkjøpene skjer i samsvar med klubbens regler.
Alle spillere må kjøpe:
- Ullerngenseren
- Ullerns spillershorts
Aldersgruppen 13+ skal i tillegg ha;
- Ullern bortedrakt (teknisk t-trøye med nr foran/bak)
- Ullern tights/treningsbukse
- Ullernbag
Utenom dette får alle tilbud om å kjøpe:
- Jakker (ikke på lager enda pr. 1.9.2011)
- Drikkeflaske
- Polstrede hårspenner for bruk under kamp
Klubben har lager i hallen, og selger utstyr ifm. kampavvikling lørdager, samt på egne salgsdager som annonseres. De varer som ikke er lagervarer vil det bli tatt opp bestilling på av materialforvalter 1-2 ganger pr. sesong.
Gode håndballsko er både nødvendig og viktig, det gjelder også de yngste! Vi har klubbavtale med Torshov Sport, hvor alle medlemmer får rabatt på i prinsippet hele vareutvalget, inkl. håndballsko.
Den røde "bortetrøyen" vil bli levert med nr. på rygg og bryst, slik at den kan brukes som bortedrakt de få gangene vi ikke kan spille i hvite trøyer. Den kan også brukes til oppvarming og trening. Siden disse trøyene kjøpes personlig kan de ev. leveres med navn på ryggen om laget ønsker det.
Det er nå kun betaling med bankkort i hallen.







