Ingen gevinst mot Heming!

Postet av Ullern Fotball den 30. Apr 2025

Heming er kanskje den aller største favoritten til opprykk også denne sesongen, og det vil ikke være feil å si at de var relativt store favoritter mot Ullern 2. Men våre rekrutter var lenge fullt på høyde, men rødt kort imot gjorde oppgaven akkurat litt for tøff. 

Jonathan Aarenes begynner å finne formen etter skadetrøbbelet (arkivfoto). FOTO: Merethe Fosby

Fullt på høyde
Det smeller litt i stolper de første minuttene før våre rekrutter får kampen litt mer inn i sitt spor. Og spesielt langs kantene skaper våre gutter flere gode muligheter, men manglende trykk i boks gjør at sjansene ikke blir de helt store. 
Ullern 2 har slitt på dødballer imot denne sesongen og mot Heming så skulle dessverre problemet vedvare. 2 ganger på rad så taper man sin duell på corner og dermed leder plutselig hjemmelaget 2-0 før halvspilt omgang. 
Spillemessig så føles det ut som et jevnt oppgjør. Heming klarer ikke/vil ikke sette noe høyt press på Ullern og bortelaget har dermed mye ball. Med litt mer kvalitet på siste 1/3 del så kunne Ullern satt inn både redusering og utligning før pause, men det står 2-0 til hjemmelaget når lagene går inn garderoben etter halvspilt kamp. 

God start på omgangen
Ullern spilte en meget sterk andreomgang mot Fagerborg sist runde og starter også andre omgang mot Heming på meget sterkt vis. 
Vi nevnte kantene tidligere og de startet meget godt i andre omgang også. Elias Lindahn kommer seg fri på venstresiden og slår ballen inn i feltet langs bakken, og i motsetning til i første omgang så har Ullern fått fylt på med folk i boks og Jonathan Aarenes kan kontant bredside ballen i mål. Et strålende angrep av bortelaget og gnisten er for alvor tent. 

Så skjer dessverre det som påfallende ofte skjer i fotball, motstander scorer øyeblikkelig like etter på og dermed er Ullern nok en gang 2 mål bak. 

Men det er bortelaget som virker som det farligste laget og håpet om poeng lever i beste velgående helt frem til timen er spilt. Et stygt balltap på midten og et Ullern lag i kraftig ubalanse ender med at Marco Cheng feller en Heming spiller som siste mann og dermed blir det marsjordre og frispark like utenfor sekstenmeteren. 
Og når det frisparket i tillegg settes i mål så ser det ganske mørkt ut for våre rekrutter. 

Heming klarer ikke skape all verden mot Ullern selv om de er en mann mer, men offensivt så har bortelaget veldig lite å komme med å Heming er ganske komfortable med slik situasjonen er. 
Et lite trøstemål på slutten satt inn av innbytter Yousef Karimi pynter litt på resultatet og kampen ender til slutt 4-2. 

Veldig mye bra å ta med seg
Hovedtrener Nicholas Gajardo var ganske fornøyd med prestasjonen mot Heming selv om det endte med tap. 
Jeg føler vi er fullt på høyde med Heming i store deler av kampen også blir det selvfølgelig litt tøft med en mann mindre den siste halvtimen. Men vi får lagt litt om på ting og finner en grei balanse som iallefall hindrer Heming og komme til noe særlig med sjanser imot. Men offensivt så skaper vi ganske mye, spesielt på kantene også blir vi etterhvert bedre og bedre på å få folk inn i boksen når vi kommer til innleggssituasjoner. Vi møter et veldig godt lag og jeg føler med litt mer marginer så kunne vi gått fått med oss noe tellende resultat. Men dette var en fin utfordring for oss og vi ser veldig frem til returoppgjøret sender i sesongen, sier Gajardo. 

Kampfakta: 
Heming-Ullern 2
Mål: 1-0 Vestreng 16.min, 2-0 Frobenius 19.min, 2-1 Aarenes 48.min, 3-1 Kornbakk 49.min, 4-1 Hagen 60.min, 4-2 Karimi 90.min. 
Gule kort: Sagli, Hurleen, Lehne Olsen (Heming), Stavseng, Blay (Ullern). 
Tilskuere: 30 

Poengbørsen:
3.poeng: Jonathan Aarenes
Aarenes har vært ute med skade hele preseason, men viser mot Heming at formen er i anmarsj. Skaper flere farligheter på sin høyreside og er selv flink å komme seg inn i boksen når motsatt kant Lindahn kommer til innlegg. Det ender også med mål for Jonathan og kunne fort vært ett til. 

2.poeng: Gustav Stavseng
Følger opp den meget gode kampen han hadde mot Fagerborg. Denne gangen har han rollen som 6er og løser også det med bravur. Har blitt en meget viktig spiller for 4.div laget. 

1.poeng: Marius Stensland
Den høyreiste stopperen blir bare bedre og bedre utover i kampen. Viser at han har tatt store steg og ser mer og mer ut som en seniorspiller. 




Strålende sol, årets kick-off og 3 poeng!

Postet av Ullern Fotball den 28. Apr 2025

Den årlige kick-off festen gikk av stabelen denne lørdagen og ingenting er bedre enn 3 poeng når folket samles på kvelden for å feire at sesongen er i gang. 
FUVO hadde rollen som potensiell festbrems, og bortelaget spilte rollen i drøye 68.minutter før dagens mann Arman Nouri syntes nok var nok. 

Arman Nouri ble den store helten mot FUVO. FOTO: Merethe Fosby

Kalddusj for hjemmelaget
Ullern var favoritter mot FUVO og etter bare 3 minutter kunne hjemmepublikummet slippe jubelen løs. Arman Nouri er våken på en retur etter corner og hamrer ballen mot mål. Ballen har litt flipperspill i boksen før den ender i nota og dermed leder hjemmelaget 1-0. 

Og hjemmelaget virker mange hakk sterkere enn FUVO, men så skal de få seg en real kalddusj. 10 minutter er spilt når bortelaget kommer til et innlegg fra høyresiden. En ellers meget god Francklyn Goulehi er uheldig og bommer på ballen og da får Rismoen en enkel oppgave med å utligne for bortelaget. 
10 minutter etter det igjen så roter Ullern det til nok en gang for seg selv når kaptein Giltvedt mister ballen i livsfarlig posisjon. FUVO viser ingen nåde og toppscorer Anish Jebanathan stanger innlegget fra siden i lengste hjørnet og dermed leder plutselig bortelaget 1-2. 

Ullern klart best
Men det er Ullern som er det klart beste laget og nivåforskjellen er stor på lagene. Og spesielt Arman Nouri var virkelig i fyr og flamme denne dagen. I reneste Mohammed Salah stil så skjærer han inn fra høyrekanten og avslutter nydelig med venstrefoten i nærmeste hjørnet og utligningen er et faktum. Og herifra og ut så skal det meste handle om Ullern. 
Nicolai Knezevic tror han har satt inn 3-2 når han stanger inn ballen på corner, men sensasjonelt av dommeren så klarer han å høre på sin linjedommer som vifter med flagget og mener det er offside. 

Hjemmelagets trener Alexander Bendiksen var fornøyd i pausen med hvordan laget hans hadde opptrådt og mente at så lenge de fortsatte å gjøre som de gjorde i første omgang så ville flere mål komme. Og det skulle han få helt rett i selv om han måtte vente en stund. 
Arman Nouri setter inn sitt hattrick når klokken nærmer seg halvspilt når han stiger til værs på et innlegg og header ballen nydelig i mål. 

Den lille spenningen i kampen blir slukket drøye 10 minutter før slutt når Matias Victorio snapper opp et svakt tilbakespill, runder keeper og triller ballen i mål og dermed game, set, match. 

Kampfakta
Ullern-FUVO: 4-2 (2-2)
Mål: Nouri 3.min, 36.min, 68.min, Rismoen 10.min, Jebanathan 19.min, Victorio 83.min. 
Gule kort: Gach
Tilskuere: 140

Poengbørsen
3.poeng: Arman Handal Nouri
For en kamp av Ullerns nummer 7. Han stod uten mål i seriespillet så langt, kun de to målene i cupen mot Kløfta. 
Men mot FUVO så kom den berømte ketchup effekten når han scorer hele 3 mål. 

2.poeng: Francklyn Wollum Goulehi
Uheldig på første målet når han bommer på en klarering, men derifra og ut så er han strålende. Den omskolerte backen blir bedre og bedre i posisjonsspillet og er jo råsterk i dueller. I tillegg så byr han på mange gode offensive bidrag. Spørs om stoppervikaren ikke er kommet for å bli på stopperplass. 

1.poeng: Dech Lul Gach
Nyervervelsen fra Åskollen har vært involvert i alle kamper så langt denne sesongen og mot FUVO så spiller han sålangt sin beste kamp i Ullerndrakta. Setter opp Nouri fint ved flere anledninger og er meget sterk defensivt. 

Verdt å nevne
Bendik Foss Evensen har passert over 100 seniorkamper for Ullern.
Matias Victorio har scoret i 4 kamper på rad.





Uke 18 - Begge lag i aksjon og frihelg

Postet av Ullern Fotball den 27. Apr 2025

Vel gjennomført kick-off som ble en hyggelig greie for mange med grilling og kamp! Slike muligheter til å henge sammen utenfor banen er det viktig at en setter høyt og forsøker å få til, og gjør en ikke det, er det et klart signal til resten av gruppen om hvordan prioriteringen vår er. 

Etter litt svak poengfangst og prestasjon på begge lag forrige uke, håper vi alle er klare for å ta fatt på ny treningsuke med et ønske og mål om å være godt nok forberedt til neste runde.

Det har ikke blitt gjort enda, men jobbes fortsatt med:I løpet av kort tid legges det ut info om dugnaden vår på Tons of rock sent juni tidlig juli. Solid med penger å hente for alle både til lagkassen (en liten kutt) og til egen lomme for bruk til evt turer og annet vi skal på. 

Man 28.april

1D og IK: Kl.17:30 - Trening. innhold: 2v2 variant og aktivering, 4v4 sistetredjedel, og 4v4 spill, 10x2min. Ferdige ca 19:00. De som er i B kamptropp har fri/egentrening. 

Tirs 29.april

Kl.20.15 - Rekrutt vs Heming på Heming. 

IK og 1D: Fri/egentrening

* Fin dag for styrke overkropp, balanse og bevegelighet

Ons 30.april

IK: Kl.20.15 - Interkrets vs Kongsvinger på Ullern. Oppmøte senest kl.19.30 og ferdig skiftet til kl.19.40. 

1D: Kl. 17:00 - Trening. Innhold: Konkurranse og aktivering, deløvelse 4v4/5v5 siste tredjedel, og spill 6v6, 4x3 min, og innleggskonk. Ferdige rundt 18:00. 

Tors 1.mai

1D: Seriekamp vs Kolbotn borte. Kampstart 20.15 og oppmøte senest 19:25. Tropp kommer etter trening onsdag. 

IK: Kl.12.00 - Frivillig hyggeøkt med foamrulle, rondo, litt småspill og styrke ben. Påmelding i chatten. 

Fre 2.mai

1D: Kl.16:30 - Trening. Innhold: Foamroll, tøy og bøy og sykling i gymmen, aktivering og spill 5v5, 5x1 min, og rondo. 

IK: Frihelg

* Styrke ben kan gjennomføres etter økten. 

Lør 3.mai 

IK/1D; Fri/egentrening

Søn 4.mai

IK: Kl.20.00 - Trening. Innhold: Oppvarming med 2v1 boxer, minispill, spilløvelse og spill 4v4/5v5. Ferdige kl.21.30. 

1D: Fri/egentrening




Uke 18 - Heming tirsdag og Sortland søndag

Postet av Ullern Fotball den 26. Apr 2025

Meget solid prestasjon mot FUVO søndag, men nå er det Heming og Sortland som gjelder.

RUTINER:

  • Fravær seinest 12:00
  • KLAR FOR ØKT seinest 10 minutter før i garderoben
  • Utstyrsansvarlige sørger for at alt utstyr er klart ute FØR øktstart
  • Alle (også de som trener alternativt) er på plass helt til vi sier takk for i dag
  • Garderobeansvarlige rydder garderoben og setter på vask etter trening

UKE 18:

Utstyrsansvarlige: FJELL

Garderobeansvarlige: BENDIK

 

Mandag:

Trening 17:00

**Fin dag å trene styrke overkropp

Tirsdag:

Heming vs MSB kl 20:15 (oppmøte seinest 19:15)

*Fin dag å trene styrke overkropp og bein (tungt for de som spiller kamp)

Onsdag:

Trening 17:15

*Fin dag å trene styrke overkropp (lett)

Torsdag:

Trening 10:30

*90 min

*Fin dag å trene styrke overkropp og bein (tung)

Fredag:

**Ingen styrke

Lørdag:

Trening kl 11:00 på JARMYRA!

Søndag;

Sortland vs MSA

Oppmøte kl 07:45 ved Starbucks Gardermoen

Avreise: 08:55 (ca. 1 time i buss fra flyplassen)

Hjemreise: 20:05


"Spilletid bestemmes ikke av treneren. Spilletid bestemmes av spilleren.,Hvis du er bekymret for antall minutter du får i kamp, begynn å bekymre deg for kvaliteten på treningsminuttene dine.,Spilletid gis ikke. Den må fortjenes."




Uke 18 - Kamper lørdag!

Postet av Ullern Fotball den 26. Apr 2025

Søndag skal vi dømme 7'er kamper på CC Vest Cup. Info om hvem og når kommer i eget innlegg ila uken!

RUTINER:

  • Fravær meldes så tidlig som mulig og seinest 12:00!
  • KLAR FOR ØKT seinest 10 minutter i garderobe 7
  • Kle dere etter været og ha kontroll på utstyret
  • Kom 100% forberedt slik at det blir både gøy og utviklende for deg og alle andre

UKE 18:

Under finner dere hvem som er ANSVARLIG for utstyr og garderoben for kommende uke. Dere kan bruke medspillere til å hjelpe dere, men dere har det fulle ansvaret for at jobben blir utført på en god måte. Er du forhindret fra å møte på økten av en eller annen grunn er det ditt ansvar å sørge for at noen andre gjør jobben. Garderobeansvarlig koster gulvet, fjerner alt boss og annet som ligger i garderoben ETTER økten slik at den er rein og fin i det vi forlater den.

Utstyrsansvarlig: BROR

Garderobeansvarlig: FREDRIK O

Mandag:

Fri

*Fin dag å ha lett egentrening med ball + styrke overkropp

Tirsdag:

Høydemåling fra kl 16:20 i 3.etg

Videomøte rett etter måling i møterommet

Trening 17-18:00

Onsdag:

Klar for trening kl 15:50 i garderoben vår

*Felles styrke etter økten

**Ferdig ca 17:30

Hosp til G19: Jakob BM + Ingmar W

Torsdag:

Fri fra skolen – perfekt å møtes for egentrening

*Fin dag å trene styrke overkropp på

Fredag:

Klar for trening kl 16:00 i garderoben vår

*ferdig ca 17:15

*Ingen styrke

Lørdag:

Løvenstad vs Lag 1 kl 14:00 (oppmøte seinest 13:15 på Sandbekken kunstgress – Tiurvegen 12, 2006)

Ski vs Lag 2 kl 15:00 på Ski kunstgress

Søndag:

Fri


"The garden of the world has no limits, except in your mind." - Rumi