Rekrutt: 3 nye poeng mot Lambertseter
Postet av Ullern Fotball den 9. jun 2026
Publikum fikk nok litt skrekken når våre nest beste menn økte ledelsen til to mål og vonde minner tvang seg frem fra våre siste kamper. Men til tross for en redusering fra våre gjester så kunne en gjest fra Miami sikre oss 3-1 seier og nye poeng på kontoen.
Ledelse til pause
Kampen åpner med at hjemmelaget har en god del ball uten å skape det helt store. Zeneli har et skudd like utenfor krysset etter et knapt kvarter før Lambertseter smeller ballen i både stang og tverrligger midt i omgangen. I mellomtiden har Ibrahim Blay vært gjennom helt alene med keeper, men litt nøling og godt keeperspill avverger. Så er det Ingvald Benestad som smeller ballen perfekt i bakrom til Zeneli som svinger ballen inn foran mål til brennhete Danial Khoshpayam som sklir inn 1-0 ledelse i det 34.min. Noen minutter senere er det Daniel Nelson Sa som er frempå og tester keeperen før Tolasa Waldemariam som på frispark skyter hardt men midt på keeper. Ut fra spill og sjanser ikke helt ufortjent at hjemmelaget går til pause med ledelsen.
Actionpakket 2.omg
Det er knapt spilt et minutt før Blay kommer seg fri, finner Ludwig Aulie som fører på bakre ledd og slipper Zeneli fri inni 16m. Der skaffer han seg nok plass til å fyre at et skudd å nærmeste hjørne og forbi keeperen som nok ville tenkt at den var mulig å redde. Men 2-0 og spørsmålet alle stiller seg, kan dette gå bra da? 61 minutter er spilt når Ullernbanens nerver virkelig får kjørt seg. Lambertseter nr 19 smeller rett og slett ballen stolpe stolpe inn fra neste 30m og plutselig er det full spenning. I etterkant av 2-1 så er Ellef Herstad Oldevik alene med keeper og skyter utenfor og nevnte Blay får ballen midt foran mål og skyter rett på keeper. Lambertseter er overhode ikke ufarlige de heller og kampen står og vipper før Aulie igjen skal servere. Denne gangen er det gjesten fra Miami, Herstad Oldevik, som får ballen i bakrom, runder keeper og lirker ballen over streken til 3-1. De siste minuttene håndteres helt ok av våre gutter og med rødt kort til gjestene helt på tampen så renner tiden ut og vi kan innkassere tre nye poeng.
Spillerne lærer fra uke til uke
Jeg er strålende fornøyd med måten spillerne har håndtert den store nedturen fra de siste kampene der vi mister tomålsledelsen to ganger og spesielt var det en del handler defensivt som sviktet oss stort mot Stovner. Litt tilbake til gamle synder som vi måtte be om tilgivelse for meg godt arbeid på treningsfeltet. Skudd i stolper og tverra fra 20-25 meter er det vanskelig å hindre, men antallet farlige overganger og situasjoner der vi er i stor ubalanse var betydelig ned i denne kampen - det er godt å se. Vi har snakket mye om å forstå når vi skal prøve å vinne ballen og når vi bare må nøye oss med å unngå sjanser og mål mot og heller vinne den tilbake noe senere når vi er i balanse igjen. Fremover skaper vi mye og det kommer fra flere hold, der er vi rett og slett gode for tiden. Moro å ha med flere spillere fra G19 IK gruppen som alle kommer inn og bidrar på tampen for å sikre seieren, melder hovedtrener Johan Egil Rudi.
Spillerne selv fikk denne runde avgi sine stemmer om kampens 6 stjerner
⭐⭐⭐ Ludwig Aulie styrer sjappa fra sin midtbaneposisjon og gjør knapt nok et eneste dårlig valg hele kampen. Vi må nesten prøve å lete etter en feil i arkivene om dagen. Leverer også to assister.
⭐⭐ Arif Zeneli med assist og mål. I utvikling i press og alltid på jakt etter å skape situasjoner offensivt.
⭐ Ingvald Benstad og Ibrahim Blay må dele den siste stjernen med likt antall stemmer. Benestad med noen meget viktige redninger og ikke minst en ny hockeyassist til 1-0 målet med sitt nye flotte tilslag i ballen. Blay gjør egentlig alt riktig minus å skåre mål i denne kampen, driver Lambertseter sin back til vanvidd med sin enorme evne til å føre ballen i fart.

MSA: Ikke noe cupeventyr på Ullern i år
Postet av Ullern Fotball den 8. jun 2026

På lørdag var det duket for siste playoffrunde til NM 2027 da Ullern møtte Christiania Ballklubb, heretter kalt CBK. Vinneren sikret seg billett til første runde i cupen, der en potensiell eliteseriemotstander lå i potten.
For anledningen hadde NFF i samarbeid med kretsen valgt å legge alle playoffkampene til Grorud Match, hvilket betydde bortebane for begge lag. Planen fra forbundet var å lage en fotballfest der de andre lagene i de fire øverste divisjonene hadde spillefri og TV2 skulle lage cupfest, men det ble spolert av VM. Dekning av TV2 eller ei, kampen skulle uansett spilles, i det som var en ren vinn eller forsvinn.
1. omgang
Det var på forhånd ventet en jevn og tett match, noe 1. omgang var et tydelig tegn på. CBK åpnet oppgjøret best, og etter 5 minutter kom kaptein Joel Massini til avslutning, men Brauti i Ullernburet hadde god kontroll. 10 minutter senere skulle derimot scoringen komme. CBK brøt ballen på midten og sendte Alan Abdulgani alene med Brauti, der gjorde førstnevnte alt rett og sendte de svartkledde opp i ledelsen.
Like etter kom Didrik Zereba til avslutning inne i Ullerns 16-meter, men Francklyn Wollum Goulehi fikk blokkert avslutningen. Dermed stod det fortsatt 1-0 til CBK.
Herfra og ut fikk Ullern mer kontroll på kampen, men slet med å skape de store sjansene. Avslutninger og innlegg endte med en del cornere, og nettopp på corner skulle Ullerns største sjanse komme. Marius Stensland steg til værs etter en godt slått corner og headet ballen i stolpen og ut, dessverre for Ullern. Lagene gikk til pause på stillingen 1-0 til CBK.
2. omgang
Den andre omgangen startet slik den første avsluttet. Ullern hadde mye ball, men det var CBK som skapte de største sjansene.
Etter snaue 60 minutter ble Bendik Foss Evensen spilt gjennom i bakrom, med mann i rygg nådde han ballen like utenfor CBKs 16-meter, med kun keeper mellom ballen og målet. I det Ullerns toppscorer skulle til å kontrollere ballen ble han revet ned i bakken av CBKs midtstopper, men dommeren sa spill videre og vinket bort protesten til stor frustrasjon for Ullernfolket. Akkurat der var nok CBK ganske heldige.
Ullern fortsatte å styre banespillet, men sjansene var stort sett skudd fra utenfor 16-meteren, og CBKs keeper ble sjelden satt på alvorlig prøve. CBK forsvarte seg godt og skapte et par store sjanser til å avgjøre, uten at de klarte å punktere kampen. Ullern satte inn en liten sluttspurt, men flere mål ble det ikke, dermed ble det dessverre ikke noe cupeventyr på Ullern denne gangen.
Vi takker alle involverte for kampen og gratulerer CBK med avansement. Ullerns neste kamp er førstkommende lørdag borte mot Gamle Oslo, med avspark klokken 13:00.
Kampfakta
Målscorere: 1-0 Alan Abdulgani (15')
Gule kort: Anton Foss, Bendik Foss Evensen (Ullern), Sebastian Helgesson (CBK)
Tilskuere: 230
Ullern fra start: Jonas Brauti, Jonathan Aarenes, Marius Stensland, Francklyn Wollum-Goulehi, Anton Foss, Dion Osdautaj (Dani Khoshpayam 79'), Isak Tønnessen, Amel Muratovic, Thomas Støfring, Arman Nouri, Bendik Foss Evensen
Spillerbørs
⭐⭐⭐ Jonas Brauti har flere gode redninger kampen gjennom
⭐⭐ Francklyn Wollum Goulehi er solid defensivt og god offensivt, blant annet ved å drible seg forbi frontpresset til CBK
⭐ Marius Stensland gjør en god defensiv jobb og er nære på å utligne når han header i stangen. Spilte med sykdom, vi ønsker han god bedring
Uke 24: Siste normale treningsuke
Postet av Ullern Fotball den 7. jun 2026
Vi entrer den siste helt normale treningsuken denne vårsesongen. I uke 25&26, før vi tar sommerferie, så vil vi i større grad være delt mellom A og G19 IK - mens noen økter vil vi ha samlet. Dette for å sikre at vi slipper økter med veldig få når G19 og A har kamper igjen å spille etter vi er ferdige.
Man 8.juni
Kl.20.15 - Seriekamp vs Lambertseter på CC Vest Arena. Oppmøte kl.19.15.
Tirs 9.juni
Kl.16.45 - Oppmøte i gard/video
Kl.17.00 - Klare ute. Innhold: Foamrullings, aktivering, possession og rondo. Styrke ben sammen i gymmen. Ferdige kl.18.30.
* De som spilte lite/ingenting på mandag trener med G19 IK.
Ons 10.juni
Fri/egentrening
* Fin dag for styrke og aktivitet på ALT annet enn bena.
Tors 11.juni
Kl.16.45 - Oppmøte i gard
Kl.17.00 - Klare ute. Innhold: Aktivering + skade, 1v1/2v2 øve, spill 4v4/5v5 10X1,5 min. Ferdige kl.18.15.
Fre 12.jan
Kl.16.45 - Oppmøte i gard
Kl.17.00 - Aktivering, minispill, 11v11 med/mot MSA og spill videre 7v7/8v8, styrke ben. Ferdige kl.18.45.
Lør 13.jan
Fri/egentrening
Kl.13.00 - MSA vs Gamle Oslo i Vallhall
Søn 14.jan
Kl.19.15 - Oppmøte i gard
Kl.19.30 - Klare ute. Innhold: Konk, aktivering, skudd/skåre mål øvelse, spill 7v7. Ferdige kl.20.30.
Uke 24 - Nordstrand away
Postet av Ullern Fotball den 6. jun 2026

Det ble en veldig god prestasjon mot Follo forrige torsdag, og denne gangen fikk vi også betalt i form av et godt resultat. Det er veldig gøy å se at det vi jobber med uke etter uke begynner å gi resultater mot de beste lagene i serien!
RUTINER:
- Fravær seinest 12:00
- KLAR FOR ØKT seinest 10 minutter før i garderoben
- Utstyrsansvarlige sørger for at alt utstyr er klart ute FØR øktstart
Under finner dere hvem som er ANSVARLIG for utstyr og garderoben for kommende uke. Dere kan bruke medspillere til å hjelpe dere, men dere har det fulle ansvaret for at jobben blir utført på en god måte. Garderobeansvarlig koster gulvet, fjerner alt boss og annet som ligger i garderoben ETTER økten slik at den er rein og fin i det vi forlater den.
Utstyrsansvarlig: ÆRÆS
Garderobeansvarlig: NICHOLAS
Mandag
Fri/egentrening
*Fin dag for lett egentrening / bevegelighet
Tirsdag
Kl.17.45 – Møte i garderoben
Kl.17.50 - Aktivering i styrkerommet
Kl.18.00 - Trening på CC. Innhold: Kommer på messenger.
*Fin dag å trene styrke overkropp
Onsdag
Kl.16.20 - Aktivering i styrkerommet
Kl.16.30 - Trening på CC. Innhold: Kommer på messenger.
*Fin dag for å tarpe på ting rett etter treningen
Torsdag
Kl.18.30 – G19 1.div vs Bærum 2 på AJ Arena. Aktuelle her får direkte beskjed.
Kl.18.30 – G19 IK A vs Nordstrand på Mortensrud kgress. Oppmøte senest 17.30 i garderoben. Tropp: Kommer.
Fredag
Kl.17.45 – Møte i garderoben. Evaluering av Nordstrand
Kl.18.00 - Trening på CC. Innhold: Kommer på messenger.
Lørdag
Fri/egentrening
*Fin dag for lett egentrening / bevegelighet
Søndag
Kl.11.15 - Aktivering i styrkerommet
Kl.11.30 - Trening på CC. Innhold: Kommer på messenger.
*Fin dag for å trene styrke bein
Uke 24 - Gamle Oslo
Postet av Ullern Fotball den 6. jun 2026

«Mennesker forandrer seg ikke før det å ikke forandre seg blir det minst komfortable alternativet. »
RUTINER:
- Fravær seinest 12:00
- KLAR FOR ØKT seinest 10 minutter før i garderoben
- Utstyrsansvarlige sørger for at alt utstyr er klart ute FØR øktstart
- Alle (også de som trener alternativt) er på plass helt til vi sier takk for i dag
- Garderobeansvarlige rydder garderoben og setter på vask etter trening
UKE 24:
Utstyrsansvarlige: ANTON
Garderobeansvarlige: SEB
Mandag:
MSB v Lambertseter 20:15 – Ingvald + ?
Tirsdag:
Trening kl 17:00 (klar seinest 16:45 i garderoben)
*Fin dag for styrke overkropp
Onsdag:
Trening kl 17:00 (klar seinest 16:45 i garderoben)
*Fin dag for styrke bein etter økt
Torsdag:
Gruppeøkt 16:30 (klar ute 16:30)
*Fin dag for styrke overkropp
Fredag:
Trening kl 17:00 (klar seinest 16:45 i garderoben)
*ingen styrke
Lørdag:
MSA kamp borte v Gamle Oslo kl 13:00 (12:00 i Valhall)
*styrke bein etter kamp
Søndag:
ULLTRASKAMP KL 16:00!